FİRMA PROFİLİ

Sektörün taleplerini dikkate alan Teknova, daha kaliteli hizmet verebilmek ve ürün çeşitliliğini arttırmak için yatırımlarına devam etmektedir. Hali hazırda 2000 metrekare olan tesislerinde üretimlerini gerçekleştirmektedir. Gerek uluslararası pazarda gerekse de yurtiçi pazarda müşterilerinin varolan güvenlerini arttırmak amacıyla ISO 9001 kalite belgesini, uluslararası denetim şirketi olan UKAS ın denetiminde almıştır alınan kalite belgesi yapılan her üretimin yüksek kalite standartlarında ve sonsuz müşteri memnuniyetini hedefleyen üretim felsefesinde yapılmasını sağlamaktadır.

Teknova, sadece bununla yetinmemiştir. Sektörde önemli bir onay kuruluşu olan FOGRA ya da başvurusunu yapmış ve ürünleri Fogra onayını almiştir.  Ürettiği çeşitli kimyasalları bu ve benzeri  uluslararası onay kuruluşlarının standartları doğrultusunda üretmek için gerekli yatırımlarını yapmıştır. FOGRA sertifikasına sahip olan ürünler ayrıca çeşitli makine üreticisi olan firmalar (MAN, Heidelberg, KBA, Baldwin vb) tarafından da test edilmekte ve alınan kimyasalların baskı makinalarına üretim sırasında hiçbir zarar vermedikleri de onaylanmaktadır. Teknova bu girişimi ile uluslararası güven telkin edici onay kurumlarından aldığı belgelerle, ürettiği ürünlerini uluslararası pazarda satabilmeyi amaçlamaktadır.

Teknova,  2016 yılında ESTON Chimica firması ile işbirliğine gitmiş ve su bazlı mürekkep üretimine de başlamiştir. Su bazlı mürekkepler, yakin gelecekte cevre ve işyerleri icin onemli derece de sakınca yaratan solvent bazlı mürekkep pazarından onemli bir yer alacaktır.               

Teknova, ayrıca üretim felsefesi olarak her zaman çevre dostu ürünler üretmeyi ve üretimde de yine çevre dostu ürünler kulanmayı kendine ilke edinmiş bir kuruluştur. Teknova, üretim alanından hiçbir şekilde herhangi bir kimyasal atığı uygun olmayan yöntemlerle uzaklaştırmamaktadır.

Teknova, gerek sahip olduğu yüksek kalite standartları gerekse de uluslararası vizyonu sayesinde rekabete son derece açık bir kurumdur. Ülkemizin coğrafi konumu itibariyle hem Avrupa ya hemde Afrika ve Asya ya yakınlığı, firmamızı uluslararası pazarda oldukça avantajlı kılmaktadır. Ülkemizin doğusunda kalan ülkelerle olan kültürel ve tarihi yakınlığımız bizlere oldukça avantaj sağlamaktadır. Öte yandan Avrupa Birliğine girmek üzere olan bir ülke olarak da Türkiye, Avrupa pazarı için oldukça avantaj getirmektedir.